هشت کشور با بالاترین تعداد خودرو در جهان8 کشور با بالاترین تعداد خودرو در جهان

1-سان مارینو(san marino): سان مارینو سومین کشور کوچک اروپاست؛ سان مارینو تقریبا ۳۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد که در حدود هزار نفر از آنان خارجی و بیشتر شهروند کشور ایتالیا هستند. بزرگترین اتوبان در این کشور حدودا ۸ کیلومتر طول دارد ولی جالب است که بدانید ۱۲۶۳ خودرو به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در این کشور وجود دارد که باعث شده است در رده نخست قرار بگیرد.

2- موناکو(Monaco): یکی دیگر از کشورهای کوچک جهان موناکو است، این کشور جمعیتی نزدیک به ۳۸۰۰۰ نفر دارد. جمعیت کم و درآمد بالای مردم در این سرزمین باعث شده است که تعداد بالای خودروها در این کشور به چشم بیایند.در این کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۸۹۹ خودرو موجود است.

3-ایالت متحده آمریکا(USA): آمریکا یکی از کشورهای بزرگ و پرجمعیت در دنیا است، جمعیت ایالات متحده آمریکا در حدود ۳۱۶ میلیون نفر است. در آمریکا حدود ۸۰۰ خودرو به ازای هر هزار نفر وجود دارد که باعث شده است این کشور جایگاه سوم را در این لیست به خود اختصاص دهد.

4-لیختن اشتاین(Liechtenstain): لیختن‌اشتاین یکی از کشورهای کوچک در اروپا است؛ این کشور جمعیتی حدود ۳۶ هزار نفر دارد. در این منطقه به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۷۵۰ خودرو وجود دارد که نشان‌دهنده این است که مردم این ناحیه علاقه دارند تا حتما از خودروی شخصی خود برای رفاه بیشتر استفاده کنند.

5-ایسلند(Iceland): ایسلند هم یکی دیگر از کشور‌های کوچک در اروپا است که مساحتی نزدیک به ۱۰۳ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۳۱۳ هزار نفر دارد این کشور به ازای هر هزار نفر ۷۴۵ خودرو وجود دارد که باعث شده است ایسلند در جایگاه پنجم این لیست قرار بگیرد.

6-لوکزامبورگ(Luxembourg): این کشور کوچک در شمال اروپا قرار دارد. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت ۵۰۰هزار نفری‌اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید و خودروهای لوکس زیادی در این سرزمین وجود دارد. در لوکزامبورگ به ازای هر هزار نفر، ۷۴۰ خودرو موجود است

7-استرالیا(Australia):  استرالیا یکی از کشورهای پهناور دنیا به حساب می‌آید و به طور تقریبی حدود ۲۰ میلیون جمعیت در آن زندگی می‌کنند. متناسب با جمعیت زیادی که در این کشور زندگی می‌کنند تعداد خودروهای موجود در این کشور نیز زیاد است؛ به‌ طوری که آمار نشان می‌دهد در هر هزار نفر، ۷۳۶ خودرو به ثبت رسیده است.

8-نیوزلند(New Zealand): نیوزلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام و یکی از زیباترین کشورهای جهان در زمینه مناظر طبیعی است. این کشور دارای  اقتصاد پیشرفته و پررونقی است.  آمارها حاکی از آن است که در هر ۱۰۰۰ نفر مردم این کشور ۷۱۲ خودرو وجود دارد.

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
شرایط و قوانین.

ارتباط با ما

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

اگر انتظار پاسخ از طرف ما دارید، حتما ایمیل خود را وارد نمایید. همچنین اگر سوالی در خصوص لوازم یدکی مورد نیاز برای خودروی خود دارید، نوع و مدل ماشین و شماره شاسی ماشین (موجود بر روی کارت ماشین) را ذکر نمایید. قطعات یدکی خودروهای جدید همگی بر اساس شماره شاسی ماشین قابل شناسایی هستند.

گروه پاینده

فروشگاه و دفتر مرکزی پاینده
تهران، بازار چراغ برق
امیرکبیر، پلاک 458 (جنب بانک صادرات)
تلفن : 35000065 (9821+) خط ویژه 30 خطی
تلفن : 5535 3393 (9821+)
فکس : 2789 3395 (9821+)
فروشگاه دوم ( آرش) 
تهران، بازار چراغ برق
خیابان امیرکبیر، پاساژ کاشانی، پلاک 269
تلفن : 6626 3392 (9821+)
تلفن : 6670 3392 (9821+)
فکس : 9737 3661 (9821+)

ارتباط با ما در تلگرام